fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

למה גישת 'עשה זאת בעצמך' לא מומלצת בעולם המקרקעין?

למה גישת 'עשה זאת בעצמך' לא מומלצת בקניית או מכירת דירה

אנחנו מוצפים במידע ומוקפים במקורות רבים שיכולים לספק לנו תשובה לכל שאלה, בכל זמן ובכל מקום. במציאות הזו נדמה שאפשר לעשות הכל לבד, ובאותה הזדמנות לחסוך לא מעט זמן וכסף. עם זאת, במקרים שונים גישה זו עלולה להתברר יקרה למדי, בייחוד בעולם המקרקעין המורכב והדינמי. לכן חשוב לעצור ולהבין את האתגרים ואת הפרטים הקטנים, ובעיקר להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר שיחסכו לכם טעויות.

מה הופך עסקאות מקרקעין למורכבות כל כך?

אין ספק כי עסקאות מקרקעין הן, לרוב, עסקאות גדולות המערבות סכומי כסף גבוהים ועמם גם שורה ארוכה של פרטים וסעיפים בעלי משמעות כלכלית ומשפטית. בשל כך, כל טעות קטנה עשויה להפוך לבעיה גדולה, ואף להוביל להליכים משפטיים יקרים אשר יגזלו מכם זמן ממושך. למעשה, מאחורי כל עסקה מסתתרים שלל חוקים, תקנות וכללים אשר משתנים בין מדינות ואף בין ערים בישראל. הבנה מעמיקה בתחומים אלה היא צעד בסיסי ומרכזי בדרך להשלמת עסקה באופן בטוח, מדויק וחכם.

חשיבותו הרבה של עורך הדין

כדי שהעסקה תהיה מוצלחת, וכדי שתוכלו להימנע מכל שגיאה קלה עם תג מחיר כבד במיוחד, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין מנוסה, ותוכלו למצוא אותו בדרכים שונות, למשל באמצעות פורטל עורכי דין. כך יהיה מי שיראה את התמונה הרחבה אך ידע גם לרדת לפרטים הקטנים ביותר, אלה שדורשים מיומנות רבה והיכרות מעמיקה עם החוק. במילים אחרות, אם חשוב לכם ליהנות משנת לילה טובה ואיכותית לכל אורך הדרך, כדאי לבחור בעורכת דין מנוסה שתוודא את כשרות העסקה.

4 סיבות לא לעשות זאת בעצמך

כדי להבין את המשמעות של עסקת מקרקעין המתבצעת באופן עצמאי וללא ליווי מקצועי, הנה ארבע טעויות שעלולות להתעורר לאורך התהליך:

  1. חוסר ידע משפטי. בהיעדר היכרות עם החוקים וההליכים המשפטיים, הסיכוי לטעויות גובר.
  2. טעויות בניסוח חוזים: ניסוח שאיננו מדויק או מנוסח באופן מושלם עלול להיות חסר תוקף ואף להכיל סעיפים שיש בהם כדי להזיק בטווח הארוך.
  3. התמודדות עם סיבוכים ומחלוקות: ללא ידע משפטי קשה יותר להתמודד עם סיבוכים פוטנציאליים, והם בהחלט עלולים לצוץ בנקודות זמן שונות.
  4. זמן ועלות: המשפט "הזול הוא היקר ביותר" מדויק כאן יותר מתמיד. גם אם נדמה לכם שתחסכו את שכר הטרחה של עורך הדין, אתם עלולים לשלם הרבה יותר בפועל.

הפרטים הקטנים ביותר בעסקת מקרקעין

העסקה הגדולה שעל הפרק מורכבת, כאמור, משורה של פרטים קטנים. עוד לפני שתגיעו לשלב ההסכם ותנסו להגן על עצמכם מכל כיוון אפשרי, יש עוד לא מעט נושאים שיש לתת עליהם הדעת. מביצוע בדיקה מקיפה לנכס עצמו, לרבות בדיקות פיזיות ומשפטיות, דרך בדיקת זכויות ומגבלות ועד לאיתור פתרונות מימון, תשלומי מיסים ואגרות, ביטוחים וקבלת היתרים – העסקה שלפניכם גדולה ורצופת אתגרים. גישת "עשה זאת בעצמך", המבורכת במקרים רבים, ככל הנראה איננה מתאימה לסוגיות רגישות כל כך.

סיכום

בעולם המקרקעין מדובר לרוב בסכומים גבוהים מאוד, והמשמעויות המשפטיות אף הן רבות. לכן חשוב מאוד להימנע מגישת "עשה זאת בעצמך" ולפנות לעזרתו של עורך דין מקרקעין מקצועי. בטווח הארוך זוהי השקעה חכמה, שיכולה להבטיח עסקה חכמה באמת, עם הגנה מקסימלית. 

למידע נוסף, צרו קשר!

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם