כמה עולה לשכור עורך דין לקניית דירה?

תוכן עניינים

עסקת מכירה או עסקת רכישה של נדל"ן מערבת סכומי כסף משמעותיים, ולכן קיים הצורך בגורם מקצועי ומיומן שילווה את התהליך. מרבית האנשים שקונים או מוכרים דירות אינם בהכרח בקיאים ברזי החוק ולכן לא מודעים למלוא זכויותיהם. עורך דין מקרקעין מומחה ידע לסייע לכם לקנות דירה תוך שמירה על האינטרסים הכלכליים והנדל"נים שלכם, ומבלי להסתבך בביורוקרטיה מייגעת ומיותרת. במאמר שלפניכם נסקור את תפקידיו של עורך דין מקרקעין, עורך דין מכירה כמה עולה, ומחיר עורך דין לקניית דירה.

קונה או מוכר נכס?
קבל עזרה עכשיו
השאירו את הפרטים הבאים וניצור אתכם קשר בהקדם

מהו תפקידו של עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין?

בבואכם לרכוש דירה ישנן מספר בדיקות מקדמיות שונות שחשוב לבצע, וביניהן בדיקות משפטיות, לדוגמא:

  1. לבדוק אם ואיפה הדירה רשומה. אם היא רשומה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) , ברשות מקרקעי ישראל (בשמה הקודם: מינהל) או בחברה משכנת. (לוודא שלא רשומים רק בהערת אזהרה אלא בעלות או חכירה).
  2. לבדוק אם הנכס רשום על שם המוכרים (בבעלות/בחכירה).
  3. לברר האם קיימות הערות אזהרה כלשהן לגבי הנכס המועמד לרכישה.
  4. לבדוק אם על הנכס יש שעבודים/ עיקולים/ צווי הריסה/ חריגות בנייה וכד'.
  5. בדיקה של מיסוי מקרקעין. במידה וברשות הקונה קיימים נכסים נוספים, חשוב גם לערוך תכנון מס אצל איש מקצוע מומחה כדי למנוע תאונות מס ולהפחית את סכום המס ככל שניתן.

במידה ועברתם את כל השלבים לעיל בהצלחה, מגיע שלב עריכת הסכם המכר עבור הנכס.
את כל התהליכים הללו יכול לבצע עבורכם עורך דין מקרקעין במהירות, במקצועיות ובאופן שעשוי לחסוך לכם הוצאות מיותרות סביב קניית הדירה.

איך בוחרים עורך דין לקניית דירה?

ליווי מקצועי בתהליך של קניית דירה כולל יעוץ בתחום של מיסי מקרקעין, מס שבח, דיני חוזים, תמיכה ביזמים, ייצוג בבתי משפט, תביעות ועוד. לכן על מנת שעסקת הרכישה של נכס נדל"ני תעבור בצורה חלקה ועם מינימום עלויות נלוות, חשוב מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין מנוסה ומיומן בתחום דיני המקרקעין. עורכי דין לקניית דירה יש הרבה, אבל חשוב לחפש את שיש להם ניסיון רב שנים ומיומנות נרחבת בתחום המקרקעין.

מה היתרונות שבקניית דירה בייצוג של עורך דין המתמחה בעסקאות מקרקעין ונדל"ן?

שימוש בשירותיו של עו"ד מקרקעין במסגרת התהליך של קניית דירה הוא קריטי אם ברצונכם להבטיח כי זכויותיכם כקונים תשמרנה ושלא תקלעו בעל כורחכם לתסבוכת משפטית הנוגעת לנכס המועמד לרכישה. שירותי עורך קניית דירה אף שאינם ניתנים בחינם, יכולים לחסוך לכם סכומי כסף רציניים, בין היתר בזכות תכנון המס שעורך דין מבצע עבורכם כחלק מהתהליך וחישובים נוספים שמסייעים לקונה בהוזלת העלויות הנלוות לרכישת הדירה.

עורך דין קניית דירה – כמה משלמים שכר טרחה עבור דירה יד שנייה?

כאשר מדובר ברכישה של דירה יד שניה, התעריף המינימלי שלשכת עורכי הדין ממליצה עליו לעו"ד מקרקעין הינו שכר טרחה בגובה שבין חצי אחוז מעלות הנכס + מע"מ ועד אחוז וחצי, על פי שוויה של הדירה, ומושפע משווי הנכס וממורכבות הטיפול בעסקה , לדוגמא: אם יש בעיות רישום, אם הדירה רשומה בטאבו, במנהל או בחברה משכנת, אם על הדירה רובצות שעבודים עיקולים חריגות בניה, וזמן הטיפול המוערך בהקשרה. כמובן, כל עורך דין רשאי לקבוע לעצמו שכר טרחה שונה והשיקול האם לשכור את שירותיו של עו"ד מקרקעין כזה או אחר הוא כבר בהתאם לרמת המקצועיות של בעל המקצוע ולצרכים הפרטניים של הלקוח.

וכמה עולה עורך דין קניית דירה עבור דירה חדשה מקבל"ן?

חשוב לשים לב כי כאשר רוכשים דירה מקבל"ן, חוץ משכר הטרחה שתשלמו לעורך הדין שלכם, שעומד על חצי אחוז מעלות הנכס בתוספת מע"מ ועד לאחוז וחצי,  אתם תאלצו לשלם בנוסף שכ"ט לעורך הדין של היזם. עלות עורך הדין של היזם יעמוד על סכום של עד חצי אחוז מסכום הנכס + מע”מ, או בסכום של 5031 ש"ח + מע"מ – לפי הנמוך ביניהם. כשמדובר בדירות יוקרה בעלות גבוהה מ – 4,642,750 ש"ח שכר הטרחה של עורך הדין נקבע בין הלקוח לבינו כחלק במעמד המו"מ ביניהם.

בצעו עוד היום שיחת ייעוץ עם עו״ד חן בוארון ותקבלו את ההנחיות הנכונות והמדויקות ביותר להתנהלות בעת רכישת דירה שלך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
עוד מאמרים בנושא
רשימת הוצאות ברכישת דירה
רכישת דירה
רשימת הוצאות ברכישת דירה

כידוע, חוץ מעלות הדירה, ישנם הוצאות נוספות שהם חלק בלתי נפרד מהליך רכישת דירה, שאתם חייבים לקחת בחשבון עוד לפני שאתם רוכשים את דירת החלומות

קרא עוד »
עו"ד מקרקעין חן בוארון
קונה או מוכר נכס?
לפגישת ייעוץ צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לפרטים מלאים.
לוגו עו"ד מקרקעין חן בוארון
מייסדת המשרד, בעלת ניסיון עשיר ויכולת מקצועית גבוהה בליווי משפטי בעולמות המקרקעין- נדל"ן והתחדשות העירונית.
לאור ניסיונה המקצועי והידע הנרחב שצברה, עו"ד בוארון מנתחת היטב את המפה הנדל"נית-עסקית ומעניקה פתרונות יצירתיים תוך יושרה מקצועית, אכפתיות, זמינות ויחס אישי לכל לקוח.
מן העיתונות
כתבה על עורכת הדין חן בוארון
כתבה בעיתון השקמה
כתבה בכלכליסט על עו"ד מקרקעין חן בוארון
כתבה מתוך העיתון כלכליסט
כתבה בלוי יצחק על עו"ד נדל"ן חן בוארון
כתבה מתוך לוי יצחק
קבלו במתנה את המדריך
3 הטעויות הקריטיות שעושים רוב רוכשי הדירות ואיך להימנע מהן

*הורדת המדריך מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה

שליחת הודעה בוואטסאפ
אפשר לעזור?
שלום וברכה אני עו"ד חן בוארון
איך אני יכולה לעזור?