fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

קניית דירה שנייה: כל מה שכדאי לכם לדעת לפני החתימה על החוזה

קניית דירה שנייה

קניית דירה שנייה נעשית בדרך כלל למטרות השקעה, אנחנו רוצים למצוא נכס שיניב לנו הכנסה נוספת ויבטיח את העתיד הכלכלי שלנו. 

במאמר זה נסקור את הצעדים החשובים שיש לעשות לפני בחירת הדירה לקנייה. נעזור לכם להבין את התהליך הנכון לרכישה ולקבלת החלטות נכונה, כדי שההשקעה שלכם תשתלם ותשרת את המטרות הכלכליות שלכם.

אז מה חשוב לעשות לפני החתימה על החוזה?

תכנון תהליך קניית הדירה 

קחו את הזמן והגדירו את היעדים שלכם, הבנת מטרת הפרויקט תסייע לכם להישאר על המסלול הנכון לאורך התהליך. התכנון יכול לכלול את הקצאת התקציב, המיקום הרצוי, השטח הנדרש, ועוד. כמו כן, ניתן לבצע כבר בשלב זה את בדיקות המימון האפשריות והמיטביות עבורכם. 

תכנון יסודי יכול לסייע לכם להימנע מטעויות יקרות שעשויות לפגוע בחווית הקנייה שלכם וכמובן במטרת כל הפרויקט.

הגדרת תקציב

ברגע שאתם ניגשים למשימת קניית דירה שנייה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר במדויק את התקציב שלכם ולהישאר בו. הגדרות האשראי שלכם וההלוואות האפשריות עבורכם יכולות להשפיע על סכום הכסף שתוכלו להוציא. חשוב לחשוב גם על הוצאות נוספות שאולי יידרשו, כמו שיפוצים ותחזוקה. 

התקציב המדויק יעזור לכם להבין את עלויות הדירה המתאימות לכם והוא ינחה אתכם בחיפוש ובמשא ומתן שתנהלו עבור הרכישה.

סוג הדירה והמיקום

האם רוצים דירת גן עם חצר או דירת גג עם נוף? באיזה אזור בדיוק? כדי לדעת מה בדיוק אתם מחפשים כדאי לצמצם את החיפוש גם מבחינת האזור המתאים לכם וגם מבחינת הנכס. צמצום האפשרויות יעזור לכם לנהל את תהליך הקנייה בצורה ממוקדת עם הרבה פחות בזבוז זמן. חיפוש דירות עלול להיות מתיש ומיקוד יעזור לכם לנהל את התהליך בצורה מועילה ואולי אפילו ליהנות מהדרך. 

חשוב לבחור את סוג הדירה והמיקום בהתאם למטרת הרכישה מכיוון שזה עלול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים שלכם. עליכם לחקור את האזור ולהכיר את המידע המעניין אתכם. נושאים כמו: גישה לשירותי ציבור, בתי ספר, תחבורה ציבורית ומרכזי בילוי עלולים להיות חשובים עבור מי שיתגורר בדירה שלכם.

מחקר שוק

כדאי לקחת את הזמן ולהשקיע במחקר שוק מדויק, הבנת מחירי הנדל"ן, והשוק המקומי. חשוב להבין מה משפיע על השינויים במחירים והאם צפויה צמיחה באזור. מידע זה יכול לעזור לכם לקבוע אם הזמן הנוכחי הוא הזמן הנכון לרכישה, ואם יש נתונים חדשים חשובים שכדאי להכניס לשיקולי ההשקעה והרכישה.

תכנון כלכלי

בדיקת יכולות המימון שלכם תסייע לכם לדעת מה התקציב האמיתי שאתם יכולים להרשות לעצמכם. מגוון האפשרויות להשלמת התקציב הן רבות וכדאי לבדוק איזה מסלול יתאים לכם ביותר, בין אם זה הלוואה מאחד הבנקים או משכנתא לדירה שנייה. השוו בין ההצעות ובחרו את הטובה ביותר עבורכם.

חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לריבית ולתנאי ההחזרה של כל מסלול, על מנת לדעת שהיכולות הפיננסיות שלכם מתאימות למסלול שבחרתם. 

בדיקת מצב הדירה

מצב הדירה הוא חלק מהשיקולים שיכריעו האם ההשקעה משתלמת או לא ולכן כדאי לבחון את מצבה לעומק. האם נדרשים שיפוצים או תיקונים? מה מצב הצנרת? בדקו היטב את מצב הנכס, על מנת להעריך את ההוצאות הפוטנציאליות. כך לא תופתעו ותוכלו לתכנן מראש את ההוצאות הנדרשות ולוודא שהקנייה תהיה מוצלחת.

בדיקת הניירת! מסמכים, אישורים, היתרים

כמובן שלא רק מצב הקירות חשוב, בעת קניית דירה, חשוב לבדוק את כל הפרטים הבירוקרטיים, כולל המסמכים המשפטיים וניירות הקשורים למיסוי. אם יש לכם תוכניות לשיפוץ, כדאי לבדוק את ההיתרים הנדרשים ולראות אם תוכלו להשיגם. בדקו ברישומים השונים על שם מי רשום הבית, בדקו את מסמכי הארנונה והמיסים וודאו שהם רשומים על השם הנכון, וכמובן בידקו שהבית אינו משועבד לחובות או הלוואות. כל אלה יכולים למנוע הרבה אי נעימות וצרות כספיות בעתיד.

סיכום

כשאתם מתכננים היטב את הצעדים שלכם בנושא קניית דירה שנייה, אתם מוכנים להתחיל פרק חדש בחיים בכיף. משרדנו מתמחה בנדל"ן וכל לקוח אצלנו מקבל יחס אישי וליווי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. אתם מוזמנים להתייעץ עימנו בנושא קניית הדירה השנייה שלכם, אם זה כדי שנוכל לבדוק עבורכם את כדאיות העסקה או ליווי בתהליך כולו. איתנו תוכלו להיות בטוחים שהעסקה שלכם בטוחה ושיש מי שדואג לאינטרסים שלכם כל הזמן ותוכלו לבצע את ההשקעה שלכם בנדל"ן, בלב שקט.

צרו קשר עם משרד עו"ד מקרקעין חן בוארון עוד היום!

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם