fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

איך יודעים אם עסקת נדל"ן תהיה משתלמת?

איך יודעים אם עסקת נדלן תהיה משתלמת

זו יכולה להיות ההחלטה הטובה ביותר שתקבלו, כזו שתניב גם תשואה נאה בהמשך, וזו יכולה להיות עסקה קצת פחות משתלמת אם תפספסו בדרך כמה פרטים קטנים שעושים את ההבדל. רגע לפני שאתם סוגרים עסקה, הנה כמה דברים שממש חשוב לבדוק, פשוט כדי שתוכלו לוודא שזה הצעד הנכון ביותר עבורכם גם בטווח הקצר, וגם בטווח הארוך.

עורכים מחקר שוק מקדים וניתוח סביבה

כמו בכל תחום אחר, גם בתחום הנדל"ן מומלץ לערוך סקר שוק יסודי ומעמיק לפני שתקבלו כל החלטה. סקר זה כולל הבנה של הטרנדים הכלליים בשוק, ובפרט של האזור בו אתם מתכננים לרכוש את הכנס. באופן ספציפי כדאי לשאול שאלות הקשורות לרמות הביקוש לנכסים באזור, לפרויקטים עתידיים וגם לתוכניות בנייה שעשויות להשפיע על ההשקעה שלכם, לטוב או לרע.

מקבלים הגנה משפטית מהצעד הראשון

עורך דין מקרקעין הוא גורם משמעותי מאוד בכל עסקה בתחום הנדל"ן, וכדאי להכניס אותו לתמונה מוקדם ככל האפשר. הסיבה העיקרית לכך היא שמדובר במעטפת משפטית שתגן על האינטרסים שלכם. כדאי לזכור כי לעורך הדין יש היכרות מעמיקה עם חוקי הנדל"ן, והוא מבין היטב את כל הסוגיות המשפטיות המורכבות שיכולות להשפיע גם על העסקה שלכם. הוא גם יעזור לכם לנסח את החוזה, לבדוק את הזכויות הקיימות על הנכס ולוודא שאין עליו חובות, צווי הריסה, הגבלות כאלה ואחרות, ועוד, ועוד, ועוד!

בנוסף לכך, עורך דין מקרקעין יכול לעזור לכם בניהול המשא ומתן ובהצגת התנאים האופטימליים עבורכם, כדי שתוכלו לשפר את המחיר, את תנאי התשלום, מס הרכישה, וכל פרט אחר. הוא גם יכול לאתר סיכונים ובעיות אפשריות, לטפל בבירוקרטיה (ויש לא מעט ממנה), ולהעניק ייעוץ מלא בכל נושא ובכל זמן.

מעריכים את הנכס ואת העסקה בכלל

הערכת ערך הנכס וכדאיות העסקה היא נושא שכדאי מאוד לתת עליו את הדעת. בעבודה עם שמאי מקרקעין מומלץ תוכלו לדעת כמה הנכס באמת שווה, ואיזה מחיר הוא הוגן וריאלי תמורתו. לנתון הזה יש השפעה רבה על תהליך המשא ומתן, על התנאים שתוכלו להשיג, ואפילו על המשכנתא שלכם.

חשוב גם לזכור כי שמאי מקרקעין בודק לא רק את ערך הנכס, אלא הוא מסוגל לאתר בעיות אפשריות לרבות תיקונים שעשויים להידרש, בעיות משפטיות ומנגד – הזדמנויות כמו שדרוגים שיכולים להעלות את ערך הנכס.

חושבים כמה צעדים קדימה

עסקת נדל"ן משתלמת היא לא רק זו שמציעה לכם נכס שמתאים לצרכים ולתקציב שלכם היום. מה שהופך אותה לאטרקטיבית אלה שאלות הקשורות לתשואה הפוטנציאלית בעתיד, ליכולת שלכם לבצע שדרוגים בדירה בהמשך, ובגמישות לשנות את ייעוד הנכס בהתאם לדרישות שלכם.

סיכום

השקעה בנדל"ן, אולי יותר מכל עסקה וכל החלטה אחרת, מחייבת מחקר יסודי וניתוח מעמיק. בכמה צעדים ועם ליווי אנשי המקצוע הטובים ביותר, תוכלו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם ולצמצם את הסיכונים, כדי להבטיח לעצמכם עסקה מוצלחת ורווחית.

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם