fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

מהמשא ומתן ועד לקבלת המפתחות – הדרך הבטוחה לנכס משלכם!

מהמשא ומתן ועד לקבלת המפתחות

כולנו חולמים שיהיה לנו נכס בעל ערך, בין אם זה דירה, בית, או נכס מסחרי. תהליך הרכישה של נכס מתחיל כבר בחיפוש וזו יציאה לדרך ארוכה ומרתקת שממשיכה במציאת הנכס המושלם עבורכם, עד להשלמת עסקה מוצלחת. אך כדי להשיג עסקה מוצלחת באמת – דרוש מאמץ, ידע, ותכנון יסודי בכל שלב. במאמר זה, נציג את השלבים החיוניים שיביאו אתכם להשלמת עסקה מוצלחת:

התכנון וההתחלה

הגדרת הצרכים

התחלה טובה היא יצירת רשימה ברורה של כל הצרכים והדרישות שלכם מהנכס המבוקש. האם זה בית גדול עם חצר גדולה? דירת גג עם נוף לעיר? מה מטרת הרכישה? ניתוח והתעמקות בצרכי המשפחה והתקציב יעזרו לכם להבין את הכיוון הכללי, וימקדו אתכם יותר בתהליך החיפוש.

תכנון כלכלי

כדי לבצע עסקה כמו רכישת נכס דרוש שקט נפשי וכלכלי. לכן, לפני תחילת חיפוש הנכס כדאי להבין את היכולת הכלכלית שלכם, מהו התקציב לרכישה ואיך תוכלו לעמוד בכל התשלומים. חישוב והבנת המאזן הכלכלי שלכם יאפשר לכם להבין איך תוכלו להתמודד עם ההתחייבויות וההוצאות הנדרשות ברכישת נכס נדל"ן.

החיפוש והבחירה

מיקוד והשוואה

הגדרתם וחישבתם, עכשיו אפשר להתחיל לחפש את הנכס שיתאים לצרכים והתקציב שלכם. חשוב להשוות מספר נכסים, לראות מה תוכלו להשיג בתקציב שלכם ולהתמקד בכיוון שנראה המתאים ביותר מבחינת איזור, גודל הנכס ועלות.

הבחירה

כאשר נתקלתם בנכס המתאים, כדאי לשקול האם להמשיך לכיוון רכישה או להמשיך ולחפש נכס נוסף שעונה על הדרישות והתנאים. כאן כדאי לרכז את כל הנתונים, כמה זמן אתם מחפשים? מה הסיכוי למצוא נכס מתאים יותר? האם יש סיכוי לעסקה טובה עם הנכס הזה? שיקולים אלה ינחו אתכם להמשך התהליך.

בשלב זה, חשוב מאוד לפנות אל עו"ד מקרקעין מנוסה שידע להנחות אתכם ולבדוק האם הנכס באמת שווה את ההשקעה והאם העסקה כדאית לכם.

משא ומתן

ההתחלה

הבנת תנאי המכירה ותהליך המשא ומתן יחד עם המוכר והיכולת להגיע להסכם משותף הן חלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה.

ניהול המו"מ

תהליך המו"מ לפעמים יכול להיות מאתגר, כאן עשוי להגיע לידי ביטוי כישרון המנהיגות שלכם והיכולת להתמודד עם מצבים מורכבים. ניהול תהליך זה יכול להפוך מועיל יותר אם מבצעים אותו בשיתוף פעולה עם עורך דין נדל"ן או בעזרת מקצוען אחר שמנוסה בתחום.

עורכת-דין-מקרקעין-מנוסה-לשירותכם

ניהול תהליך המימון

העברת התשלום

מכיוון שכבר עשיתם את התכנון מראש, אתם יודעים את התכנית שלכם למימון רכישת הנכס. זה הזמן ליצור קשר עם גורמים כמו בנקים על מנת להשיג את ההלוואות או התנאים עליהם בניתם בתחילת הדרך. זהו שלב שמעלה הרבה לחץ ולכן ככל שתתכוננו אליו טוב יותר, כך תוכלו עבור אותו בצורה טובה ומועילה יותר. וכמובן שסיוע משפטי מקצועי יעזור המון! 

ניהול הערבות

גם בסעיף זה, ככל שתהיו מוכנים יותר לתהליך, כך תדעו כיצד לנהל את עצמכם מול כל גורם. כך גם אם נדרשת ערבות בנקאית לעסקה זו, תוכלו לתווך בין כל המעורבים בעסקה על מנת לבצע את זה תוך בצורה פשוטה ומועילה. 

חתימת ההסכם וקבלת המפתחות

בדיקת הסכם ומילוי פרטים 

בדיקה מיוחדת וקפדנית של כל פרטי החוזה והעסקה ומילוי כל הפרטים המדויקים שנדרשים. גם בשלב זה – חשוב מאוד לקבל סיוע משפטי מעורך דין מקרקעין מומחה.

חתימה וקבלת מפתחות

גיבוש נוסח סופי של ההסכם והחתימה על העסקה הם השלב האחרון לפני קבלת המפתחות לידיים שלכם.

העברת הנכס על שמכם

העברת חשבונות ואישורים

לאחר החתימה על החוזה יש לדווח לרשויות על החלפת הבעלות ולהעביר כל החשבונות הקשורים לנכס על שמכם.

מסמכים נוספים

איסוף כל התעודות הנדרשות כמו תעודת רכישה ותנאי ההלוואות אם לקחתם. 

מה הלאה?

עכשיו זה הזמן לעשות ביטוח תכולה לדירה ולהמשיך לצעד הבא שיכול להיות שיפוצים או פשוט אריזה וכניסה לבית החדש שלכם.

רכישת נכס זה לא דבר של מה בכך, והצלחת העסקה תלויה בהתמדה ובתכנון יסודי. עם התמדה ותשומת לב לכל פרטי התהליך, ליווי של עו"ד נדל"ן, התמקדות במה שבאמת מתאים לכם והקפדה מדוקדקת ומקצועית על כל פרטי העסקה, ניתן להבטיח השלמת עסקה מוצלחת ולקבל את המפתחות לנכס חלומותיכם!

אם אתם זקוקים לייעוץ ממשרד עורך דין מקרקעין מומלץ – צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם