fbpx

עו״ד פינוי בינוי בהסבר מקיף: שלב אחר שלב כל הפרטים על פינוי בינוי

אם אתם מתגוררים באזור עם בניינים ישנים ולא מטופחים במיוחד, ייתכן ואתם זכאים להיכלל בתוכנית פינוי בינוי. אף שמדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, הוא טומן בחובו תועלות כלכליות משמעותיות מאוד, והזדמנות לשדרוג של ממש ברמת החיים שלכם. במסגרת הסקירה שלפניכם, עו"ד פינוי בינוי חן בוארון תסביר מהם פרויקטי פינוי בינוי, מה ניתן לקבל במסגרתם, כיצד הם מתנהלים ולמה חשוב במיוחד לשים לב, כדי לממש את זכויותיכם באופן מיטבי.
דירוג ממוצע 5.0
5/5
עורך דין פינוי בינוי

מה זה פינוי בינוי?

פרויקט "פינוי בינוי" הוא יוזמה של משרד הבינוי והשיכון, שיצאה לדרך בשנת 1998. תכליתה של יוזמה זו הייתה ועודנה – לאפשר הריסה של בנייני מגורים ישנים באזורים עירוניים מסויימים, בהובלת יזמי נדל"ן, על מנת לאפשר הקמה של מבנים חדשים למגורים על הקרקע המוכרזת. 

זאת במטרה לשפר את הנראות של העיר ושכונותיה, ולהתאים את הבנייה לסטנדרטים העכשוויים. לא לחינם ידועים פרויקטי פינוי בינוי בתור פרויקטי "התחדשות עירונית". אולם מעבר לנושא הנראות והאסתטיקה, ישנה מטרה מעשית מאחורי היוזמה הנ"ל, והיא לאפשר ניצול יעיל יותר של הקרקעות בערי ישראל, שהופכות מיום ליום למצרך מבוקש ונדיר יותר, לאור הגידול באוכלוסייה. זאת בעזרת בנייה רוויה יותר. יחס דירות פינוי בינוי הוא לרוב גבוה יחסית, הודות לבנייה לגובה. הדבר נועד לאפשר, בין היתר, גם הוזלה במחירי הדירות. 

במאמר זה מפשטת עו״ד פינוי בינוי חן בוארון טרסיוק את כל מה שאתם באמת צריכים לדעת.

היתרונות של פרויקטי פינוי ובינוי

התועלת עבור בעלי הדירות במבנים המיועדים לפינוי ובינוי היא ברורה: תחת דירתם המפונה במסגרת הפרויקט, הם מקבלים דירה חדשה מקבלן ששווייה גבוה משווי דירתם הקודמת, לרוב – גם המפרט שלה. אולם לא רק הדיירים במבנים הקיימים נהנים מהתועלות בתוכניות פינוי בינוי: גם תושבי הערים באזור בו מתנהל פרויקט התחדשות עירונית, מרוויחים כתוצאה מכך עלייה פוטנציאלית בערך הדירות שלהם וכן הרחבה ושדרוג של התשתיות הציבוריות. 

כמה זמן לוקח פינוי בינוי?

פרויקטי פינוי בינוי אורכים בדרך כלל בין 8-12 שנים, אך לעיתים הם מתארכים מעבר למצופה. הסבלנות משתלמת משום שבסופו של תהליך, בעלי הדירות המפונות זכאים לקבל דירות משופרות מאלו שהיו בבעלותם במקור ובעלות שווי רב יותר.

בפרויקטי פינוי בינוי מה מקבלים הדיירים?

אם אתם בעלי דירות באזור המיועד לפינוי בינוי, הנה מה שתוכלו לצפות לקבל במידה והפרויקט יצא לדרך:

1. דירה חדשה וגדולה מדירתכם הנוכחית, ששוויה גבוה באופן משמעותי ואף כפול משווי דירתכם כיום. ישנם גם מי שבוחרים בקבלת תמורה כספית כחלופה לקבלת דירה חדשה, כאשר היקף התמורה שתקבלו כבר תלוי ביכולתכם לנהל משא ומתן מוצלח מול יזם הפינוי בינוי.

2. רמת חיים משודרגת הודות לתנופת פיתוח האופיינית לאזורים המשתתפים בתוכניות פינוי ובינוי. במסגרת זו, מוקמים לא אחת מתחמים ציבוריים חדשים לרווחת התושבים באזור, ובהם: מרכזי מסחר, גינות ציבוריות, גני שעשועים, וכן הלאה.

3. דירה ממוגנת יותר ובטיחותית יותר הכוללת ממ"ד ובטיחות מבנה משופרת הודות לכך שמדובר בבניין חדש העומד בתקנים המבטיחים עמידות בפני נזקי טבע ורעידות אדמה.

4. הטבות מיסוי לבעלי הדירות המפונים, בתנאים מסוימים…

מהם תנאי הסף לאישור של פרויקטי פינוי בינוי?

על מנת שפרויקט פינוי בינוי יוכל לצאת לדרך, נדרשים:

  1. הסכמה בכתב מ- 80 אחוזים לפחות מבעלי הדירות במבנה המיועד לפינוי והריסה. ביום 26.10.2021 ועדת הפנים אישרה לקריאה שנייה ושלישית שדי בהסכמה של 66% מבעלי הדירות לפינוי בינוי.
  2. שטח שמאפשר בנייה של חניה על פי התקן ואישור לבנייה של בניין רב קומתי בהיקף של פי 3 לפחות מכמות הדירות הקיימת על קרקע זו.
  3. קבלת הכרה במתחם מצד הרשויות בתור מתחם לפינוי ובינוי.
  4. היערכות פיננסית מתאימה מצד היזם לכיסוי ההוצאות האדירות הנלוות לפרויקטים מסוג זה.

מה קורה אם חלק מהדיירים אינו נותן את הסכמתו לפרויקט?

נדיר למצוא פרויקטי פינוי בינוי בישראל שבהם לא מתעוררות התנגדויות למימושו מצד חלק מהדיירים. למגינת ליבם של הדיירים שכן מעוניינים בפרויקט, התנגדויות אלו מובילות לא אחת לטרפוד הפרויקט באיבו או לדחייתו לתקופה ארוכה מאוד. לפיכך, בשנת 2006 עודכן חוק פינוי בינוי כדי לאפשר התמודדות יעילה יותר עם סרבני פינוי בינוי בבניינים משותפים. בחוק העדכני נקבע שדיירים המסרבים באופן בלתי סביר שאינו מתקבל על הדעת, לתת את הסכמתם לפרויקט פינוי בינוי, ידרשו לפצות את יתר הדיירים בבניין המשותף בגין הנזק הכלכלי שיגרם להם בשל דחיית הפרויקט או ביטולו. חקיקה זו מעניקה לרוב המיוחס עילה  להגשת תביעה נזיקית נגד דיירים המסרבים בתואנות בלתי סבירות לאשר את עסקת הפינוי בינוי. בכל מקרה, מומלץ להיוועץ בעו"ד פינוי בינוי לפני שנוקטים בפעולה משפטית בנושא.

שלבי הביצוע בפרויקט פינוי בינוי

פרויקטי פינוי בינוי מתקדמים בדרך כלל במסלול די קבוע, על פי שלבי הביצוע שלהלן:

1. שלב קבלת ההודעה

לרוב מתחילים בעלי דירות שמזהים את הפוטנציאל הגלום בפרויקט להניע את התהליך. לא אחת, מי שמתחיל לפעול בנושא, הוא דווקא לא תושב במתחם, אלא יזם נדל"ן שזיהה את הפוטנציאל במתחם המיועד לפרויקט התחדשות עירונית, ומחליט לפנות ביוזמתו לתושביו כדי לשכנע אותם להסכים לפרויקט הפינוי בינוי. 

2. שלב בחירת הגוף המייצג

השלב הבא בפרויקט פינוי בינוי הוא לרוב בחירה של גוף שייצג את הדיירים בפרויקט. הגוף המייצג יכול להיות ועד הבית או כל גוף נציגות אחר.

3. שלב בחירת עו"ד הדיירים

פנייה לעורך דין פינוי בינוי העוסק בתחום הוא החשוב ביותר לצורך למיצוי זכויות מלא בפרויקטי התחדשות עירונית. בסקירה זו, ראינו כי תוכניות פינוי בינוי הן פרויקטי נדל"ן ברמת מורכבות גבוהה, האורכים מספר שנים. לכן, מטבע הדברים, הסיכונים הכרוכים בפינוי בינוי הם גבוהים – הן עבור בעלי הדירות במתחם המיועד לפינוי בינוי, וכמובן עבור היזם המנהל את הפרויקט. מסיבה זו, ישנה חשיבות מכרעת לפנייה לליווי משפטי של משרד עו"ד המתמחה בפרויקטי התחדשות עירונית, שיוכל לייעץ לכם כיצד יש לפעול כדי להגן על הזכויות והאינטרסים שלכם בתהליך, ויסייע לכם למקסם את התועלת שתוכלו להפיק ממנו.

4. שלב בחירת היזם

שלב חשוב במסגרת הנחת היסודות לפרויקט פינוי בינוי. לשם כך, אם כן, חשוב ללמוד את הנושא דרך מקורות מידע שונים ולבקש המלצות ממכרים שכבר לקחו חלק בפינוי בינוי. בנוסף, מומלץ מאוד לערוך סקר שוק מקיף, ולבקש הצעות מיזמים וקבלנים שונים. בהקשר זה עליכם לבחון את רמת הביצוע של הפרויקטור שמולכם על פי פרויקטי פינוי בינוי שהשלים בעבר, ולהתייחס גם ליכולתו של היזם / הקבלן להשיג את האישורים הדרושים מהרשויות. לא פחות חשוב מכך, הוא לבחון את היכולת הפיננסית של היזם לעמוד בהוצאות הרבות הכרוכות בפרויקט (במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי, לא תידרשו לכך). לבסוף, ניהול משא ומתן מול היזמים השונים הוא לא רק לגיטימי אלא גם הכרחי, על מנת שתוכלו למקסם את ההטבות שתוכלו לקבל בפרויקט כזה. 

5. שלב חתימת החוזים

לאחר שנמצא יזם פינוי בינוי מתאים, בעלי הזכויות בדירות הקיימות חותמים על חוזה מול היזם. בפינוי בינוי זכויות הדייר כוללות בין היתר קבלת ערבות מהיזם בנוסח חוק מכר כדי להבטיח את קבלתה של הדירה החדשה מהיזם, או את השבת שווי הנכס לדייר במקרה של כשל תמורה (עקב עצירת הפרויקט, פשיטת רגל של היזם, וכדומה). בנוסף, הדיירים המתפנים זכאים לקבל מהיזם מגורים חלופיים לתקופת הפרויקט. לכן  בפרויקטי פינוי ובינוי לרוב ניתנת גם ערבות בנקאית, כדי להבטיח את תשלומי השכירות שהיזם נדרש לכסות עבור בעלי הדירות המפונות. מסיבות אלו ונוספות, בשלב זה (וכמובן, רצוי משלב מוקדם יותר), חשוב מאוד להסתייע בעורך דין פינוי בינוי על מנת להגן על האינטרסים שלכם ולמצות את זכויותיכם כדיירים.

זקוקים לייעוץ משפטי לקראת פרויקט התחדשות עירונית? זה הזמן לפנות למשרד עו"ד פינוי בינוי חן בוארון. צרו עמנו קשר בהקדם!

פינוי בינוי- מנקודת המבט של יוסי בר דוד – יו"ר משותף לוועדת התחדשות עירונית בארגון הקבלנים והבונים מחוז ת"א והמרכז

פינוי בינוי

בתחום ההתחדשות העירונית, פינוי בינוי הוא אחד המיזמים המרכזיים. 
זהו הליך אשר במסגרתו שכונת מגורים ישנה מפונה, נהרסת ונבנית מחדש, 
בסטנדרט גבוה ובתשתיות מתקדמות. 
בעלי הדירות מקבלים דירה חדשה, 
אשר שוויה הכלכלי גדל משמעותית ונהנים מסביבת מגורים אטרקטיבית.

אז איך זה מתחיל?
פרויקט של פינוי בינוי יתחיל ביוזמת המדינה, המכריזה על מתחם מגורים מסוים כמיועד לפינוי בינוי. 
לחילופין, בעלי הדירות עצמם או יזם פרטי, יכולים לפנות למדינה בבקשה כי תכריז על השכונה כמתאימה לפרויקט. 
מדובר בעסקה כדאית מאוד לשני הצדדים, בעלת פוטנציאל כלכלי רב. 
יחד עם זאת, זהו הליך ארוך, רב שלבי, המורכב היבטים שונים ולכן לא ניתן להכביר בחשיבותו של הליווי המשפטי מן הצעד הראשון.

מגורים חלופיים
בזמן הבנייה, יעברו בעלי הדירות לדירות חלופיות, כאשר שכר הדירה משולם על ידי היזם. 
לעניין זה מקובל כי הדירות החלופיות תהיינה בעלות מאפיינים דומים, כמו הדירות הקיימות וברמת שכר דירה דומה.

אולם, כמו כל תנאי העסקה במסגרת פינוי בינוי, נתון הדבר למשא ומתן בין בעלי הדירות לבין היזם. 
בסיום הבנייה, ישובו הדיירים לשכונה יפה, ירוקה ומטופחת ולדירה חדשה, ומשודרגת, אשר השביחה את ערכה בעשרות אחוזים.  

מה ההבדל לעומת תמ"א 38/2?
ישנה נטייה לבלבל בין הליך פינוי בינוי לבין תמ"א 38/2, משום שגם שם בניין המגורים נהרס ונבנה מחדש. 
כאשר אנו מדברים על פינוי בינוי, הרי שזהו תהליך המתקיים בשכונה שלמה, כאשר בדרך כלל דרישת המינימום היא 24 יחידות דיור לפחות. 
לעומת זאת, תמ"א 38 על שני מסלוליו, מתייחס לבניין מגורים אחד. 
הנקודה המשותפת היא כי בשני המקרים נדרשת הסכמה של 80% לפחות מבעלי הדירות.

עורך דין פינוי בינוי המלצות

חן מקצועית, שירותית ויצירתית.
תענוג לעבוד מולה וללמוד ממנה.
ממליץ עליה בחום רב!
ישי מורד
ישי מורד
14:05 20 Jan 22
חן - ליווית אותי בתיק מאוד מורכב של רכישת דירה - ממש כמו רכבת הרים. היית מקצועית, מסורה ונחושה. אבל לא פחות מזה אנושית - בעייני זה לא מובן מאליו.
לפני העסקה, ציפור לחשה לי על אוזן לבחור בך כדי שתייצגי אותי. ועכשיו תורי יהיה ללחוש לאחרים לגביך. שיהיה המון בהצלחה!
Haim Bleikh
Haim Bleikh
10:21 11 Jan 22
שירות מעולה
אדיבות ומקצועיות
מומלץ בחום!
Dolev Hasan
Dolev Hasan
18:22 25 Nov 21
חן ליוותה אותי בתהליך לרכישת דירה בנויה בבניין שעובר תמ"א
לאורך כל התהליך, הרגשתי בטוחה למרות כל החששות שהיו לי.
הליווי של חן היה הרבה מעבר לליווי עורך דין מקצועי וקר.
הגדרתי את זה במידה מסויימת גם כליווי פסיכולוגי.
היא ידעה להגיד תמיד את הדבר הנכון על מנת לייצר תחושת ביטחון ורוגע.
רמת הזמינות הגבוהה, היחס המכבד, ההסברה המתאימה ללקוח הדיוט שזו העסקה הראשונה שלו בתחום הנדלן.

אין ספק חן עורכת הדין הטובה ביותר שיכולתי לבחור לעצמי לעבור את התהליך הזה.

בעסקה ללא ספק אפנה אליה שוב ואמליץ לכל מי שאוכל.
Keren-Or Almog
Keren-Or Almog
06:09 28 Oct 21
עורכת דין יסודית, תקתקנית, מסורה, קשובה, זמינה ואלופה! ליוותה אותנו בתהליך בדרכה המדהימה והרכה. מעבר להיותה עורכת דין אלופה היא בנאדם מדהים עם לב ענק. ממליצים עליה בחום לכל מי שמחפש עו"ד תותחית שהיא גם אישה מדהימה!
Maya Klein
Maya Klein
07:39 19 Oct 21
חן בארון היה העורכת דין שלנו במכירת הדירה שלנו.

תמיד היה מענה ממנה בכל שאלה בעיה ובקשה.
יצאנו מאוד מרוצים לכן ממליצים לכל מי שצריך עורכת דין בכל נושא מקרקעין נדל"ן.
חן, תודה רבה לך.
משפחת גרוביץ.
Mark Gerovich
Mark Gerovich
14:10 11 Oct 21
ממש מקצועית יודעת את העבודה שלה
מרק ניאזוב
מרק ניאזוב
18:28 10 Oct 21
מקצועית ורלוונטית, נותנת מענה מהיר בכל פניה, מסבירה היטב את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! תיפנו ולא תצטערו לרגע!
Luba Geller
Luba Geller
17:11 10 Oct 21
חן היא עורכת דין מקצועית, יסודית, אמינה וזמינה לכל שאלה . אין ספק שמעתה ואילך בלב שלם אמליץ רק עליה, בפני כל מכרי שעתידים לעשות עיסקת נלדן.
אם אני צריכה לסכם בשלוש מילים אומר שחן; מקצועית אמינה ושרותית.

כן ירבו כמוה....
Ruth Elkamal
Ruth Elkamal
17:07 10 Oct 21
חן מקצועית , זמינה , נעימה
עברתי מס עורכי דין , אין ספק שהיא הבחירה הכי טובה שלי !
ברור שיהיה עוד עיסקאות ביחד!
Vlad Vishnevesky
Vlad Vishnevesky
16:26 10 Oct 21
חן יקירה
לא יכולתי לבקש עו"ד יותר מזה מקצועית ,מוכשרת,מסורה,אדיבה,
מתחשבת ,רגישה ועל כך אומר לך תודה
תודה רבה , אני בטוחה שאמליץ עליך בחום לכל מכריי וחבריי .
יעל בוארון
יעל בוארון
16:21 10 Oct 21
חן ליוותה אותנו במסירות ואדיבות לאורך כל תהליך מכירת הדירה.
ממליצים על שירותיה בחום רב!
מודים מקרב לב על סבלנות גדולה, מקצועיות
חסרת פשרות וזמינות בכל רגע נתון.
Eliran Yagudayev
Eliran Yagudayev
18:54 15 Jun 21
חן ליוותה אותנו במכירה ורכישת דירה והייתה זמינה, מקצועית, נעימה, אכפתית ועשתה הכל כדי שהעסקאות יצאו לפועל. מניסיון אין הרבה עורכי דין נעימים כמו חן ואני ממליצה מאוד!!
Hilit Tzoran Goldstein
Hilit Tzoran Goldstein
15:36 21 Feb 21
לא יכולתי לבחור עורכת דין טובה יותר! מקצועית ברמה הכי גבוהה שקיימת. יסודית, תמיד נותנת יעוץ מדויק, לא משאירה שאלה אחת ללא תשובה והכי חשוב שהכל באווירה טובה ועם חיוך.
Matan Ohevia
Matan Ohevia
14:40 21 Feb 21
חן בוארון היא עו"ד יעילה ומקצועית בהתיחסות אדיבה וקשובה וסבלנית.אני מודה לך מכל חיבי על הטיפול הזריז והמעולה בעינייני,על אף המגבלות של הקורונה.
Lea Sedan
Lea Sedan
14:09 21 Feb 21
עו"ד חן בוארון
ברצוני להודות לך על הטיפול המסור והאמין אשר הענקת לי על הזמן והעבודה הרבה וההקשבה והזמינות שהקדשת לטיפול בתיק שלי
תודה רבה מכל הלב
יקיר ושני סנואני
יקיר סינואני
יקיר סינואני
17:54 13 Jan 21
תודה רבה מעומק הלב
על הטיפול המלבב,
על ההקשבה,
על מהירות התגובה,
על המסירות וההקרבה,
על ההשקעה,
על כל שעה ושעה,
על התמיכה,
על ההיענות בשמחה,
על ידע ומקצועיות,
על עניין ושיטתיות,
תודה לך על הכל -
עשית את זה בגדול!
ישראל בן-נאים
ישראל בן-נאים
16:20 06 Dec 20
מכתב תודה

האמנם אנחנו צעירים, אך הספקנו לעבור מס' דירות בחיינו.
הכרנו ושמענו על עורכי דין, אך אין ספק שבעסקה של מכירת הדירה וקניית הדירה החדשה שלנו זכינו בעורכת דין שהיא מעל לכל- בנאדם .
ההרגשה תמיד הייתה שהיא שם בשבילנו לכל שאלה או בעיה קטנה או גדולה.
תמיד זמינה, קשובה, ובעלת גישה חיובית לעזור.
חן עזרה לנו להגיע להסכם "חוזה קניה-מכירה" מושלם !!!!!
גם מבחינת הדיוק במתווה ופריסת התשלומים וגם בכלל.
בכל נושא לקיחת המשכנתא, דאגה להמציא כל אסמכתא שהייתה חסרה ותמיד הייתה עם יד על הדופק.
אין ספק שבתוך כל הריצות של הקניה-מכירה זכינו לשלווה אצלה ובטחון.
כל התהליך מתחילתו ועד סופו התנהל בצורה הכי מקצועית ואנושית שיכולה להיות.
תודה על הכל.

מורן ורחמים קידושים
מורן בוכניק קדושים
מורן בוכניק קדושים
09:36 02 Dec 20
מאד ידועה כאלופה במקרקעין. תמ"א. מסבירת פנים מקרינה מקצועיות אמינות וביטחון. המחירים מאד סבירים ומתאימים. נותנת מענה ברור לכל פנייה
פלג יהודית
פלג יהודית
16:41 30 Nov 20
התוועדתי לחן בוארון דרך המלצה של חברה, ובהמשך שמחתי להכיר אותה . עורכת דין חן בוארון , היא עורכת דין מקצועית ומומחית בעבודתה. עושה את הנדרש ללא דיחוי , זמינה לאורך כל הדרך לכל שאלה והתלבטות , בסבלנות ונועם. וחשוב מאוד לדעת שמחיר עבודתה הוגן.
ההרגשה שיש על מי לסמוך בכל מה שקשור לאותיות הקטנות נוסכת ביטחון שלא תסולא בפז . תודה לך עו"ד חן ובהצלחה
Shosha Gato
Shosha Gato
14:03 30 Nov 20
ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו,
לטיפול המסור במכירת דירתנו ובקניית דירתנו החדשה.
תודה על הטיפול האישי והמהיר, על האכפתיות והדאגה לכל פרט
בשמירה על האינטרסים שלנו ולהצלחת העסקאות.
Shavi Avidan
Shavi Avidan
10:07 27 Nov 20
עו"ד חן בוארון היקרה,

רוצים אנו להביע לך מלות הערכה ותודה על תשומת הלב האישית והחמה, על ההתחשבות בכל פרט, על המעקב והטיפול, על המקצועיות, על המסירות בה טיפלת בנו כל עת עם היחס האישי והסבלנות האין קץ לא חסכת במאמץ הראוי למחמאה.
תודה לך את מקסימה
מוקירים ומעריכים
זהבה ויואב קרייף
Zehava Kraif
Zehava Kraif
18:57 22 Nov 20
אני רוצה להעיד על השירות שקיבלנו מעו"ד חן בוארון ,
קודם כל, השירות היה הרבה מעל המצופה !!
חן חסכה לנו המון המון זמן וטרחה של כל הריצות בין כל המשרדים ,
עשתה את כל הבירורים וקיבלה את האישורים הרבים ,
וכמובן המשא ומתן, הטיפול הניירת וההתנהלות מול הצד השני בתהליך רכישת הדירה.
וכל זאת, כאשר המחיר ששילמנו לה היה בהחלט הגון ותואם את העבודה וההשקעה הרבה שנעשתה.

כל השאלות שעלו לנו במהלך התהליך קיבלו תשובות, פתרונות והסברים.

השירות היה אדיב, מהיר, יעיל ונוח.

ברמה הגבוהה ביותר.

אנחנו מאוד מרוצים וממליצים 🙂
Natalie Maister
Natalie Maister
09:46 04 Oct 20
הגעתי לחן כדי להכין חוזה שכירות שמגן עליי.
במהלך הדרך, חן ענתה על כל שאלה, היתה גמישה לשינויים, הבינה מהר מה אני צריך וסיפקה את התשובות הכי מקצועיות שיש, כאשר הכל נעשה בחיוך ובכיף. חן פשוט תותחית ואני ממליץ בחום!
Niv Sela
Niv Sela
05:04 23 Sep 20
אני רוצה להודות לך מעומק ליבי על הטיפול המסור והמקצועי
כשפניתי אליך לראשונה, לא ציפיתי שנעבור כזו דרך ביחד ושאזכה
לליווי אישי ואיכותי שכזה.
לאורך התקופה, ראיתי עד כמה את עובדת ביסודיות ומכל הלב.
הרגשתי שאני תמיד יכול לפנות אלייך שתמיד תקשיבי ותכבדי את
דעתי, ידעתי שאני יכול "לישון בשקט" כי יש מי שעומד מאחורי
ופועל למען הצדק. אני שמח כי ההמלצות הובילו אותי
אליך ויודע כי קיבלתי את ההחלטה הנכונה בבחירתי.
תודה על ההשקעה, האמונה ובעיקר על הידע והניסיון המקצועי.
תודה שנלחמת עבורי ועשית את כל מה שניתן
ובזכותך – זכיתי
אמליץ עליך תמיד. תמשיכי בדרכך!
Grisha Goldfarb
Grisha Goldfarb
10:51 22 Sep 20
עורכת דין בחסד עליון!! ליוותה אותנו לאורך כל תהליך רכישת הדירה במקצועיות, במסירות ובזמינות גבוהה תוך מתן יחס אישי. עזרה לנו להגיע לעיסקה הכי נכונה וטובה עבורנו. ממליצים בחום!
Yaniv Segev
Yaniv Segev
17:36 07 Apr 20
בחורה מוכשרת אמינה ויסודית. עושה את עבודתה בצורה מקצועית. ממליצה בחום
צילה אבנעים
צילה אבנעים
15:47 31 Mar 20
חן מקצועית,עניינית מהירה בביצוע.
מאוד שרותית בכל שעה.
ממליץ בחום!!!
מוטי פיטוסי
מוטי פיטוסי
15:08 31 Mar 20
חן היקרה,

כשהחלטנו לבצע עסקה של רכישת נכס מקרקעין,
היה ברור לי שרק את תלווי אותנו.
המרחק הגאוגרפי לא גרם לנו לבלבול,
וידענו שבליווי שלך את העסקה אנחנו יכולים להיות רגועים.
אחרי שחווינו בעסקה קודמת חוסר מקצועיות מצד עורכת הדין שליוותה אותנו דאז,
ידענו שהפעם- לא מתפשרים !!!
הולכים על המוכר , האיכותי והבטוח.
תודה שבכל שלב, ידעת להרגיע, להסביר מה קורה ומה השלב הבא.
לדייק בזמנים ולהזכיר לנו לבצע את הפעולות,
גם כשהראש שלנו היה כבר במקום אחר.
ללא ספק, תמיד נמליץ עלייך.
מדרום ועד מרכז, בתחום הנדל"ן - את לגמרי הבחירה הבטחה והנכונה.

הרבה הצלחה 🙂
Ravit Ishai
Ravit Ishai
15:05 31 Mar 20
חן ליוותה אותנו במהלך רכישת הדירה שלנו והראתה לאורך כל הדרך מקצוענות, שירותיות גבוהה והכי חשוב - היא נלחמה ודאגה שכל זכויותינו יכובדו מהרגע הראשון ועד הרגע האחרון (ואפילו אחריו). אין מה להתלבט!
Gal Swisa
Gal Swisa
14:55 31 Mar 20
עורכת דין מקצועית, שירותית, אמינה.
עליה אני סומך.
Shai Faine
Shai Faine
14:39 31 Mar 20
מקצוענית, אמינה ומאד שירותית. ממליץ בחום!
Tamir Sharon
Tamir Sharon
08:42 26 Feb 20
חן מקסימה,נגישה ומסבירה כל דבר מומלץ בחום
מאיה ביטון
מאיה ביטון
16:40 14 Jan 20
ממליצה בחום על עו״ד חן בוארון שמעבר למקצועיות ולידע היא גם אנושית ואמיתית והוגנת!
כל כך היה כיף להעזר בשירותיה שמבחינתי היא מעכשיו העורכת דין שלי!
כל מי שיצטרך עורכת דין אני אמליץ בראש ובראשונה עליה!
עניין שחיכה לי יותר מחודש ולא הצלחתי לפתור היא פתרה לי תוך שעה!!!!
פשוט מומלץ!!!
Maayan Attia
Maayan Attia
09:59 17 Dec 19
שירות מדהים, מהיר, יעיל. המון הקשבה וגילוי הבנה וכמובן שבסופו של דבר תוצאות🙏🏼
ממולץ בחום ❤️🦋
שחרית חנה מרטין
שחרית חנה מרטין
09:12 17 Dec 19
יפיפה של מקרקעין עו"ד חן בוארון יופיך נותן יתרון מעשי לקידום לקוחות אז יש שיבה לבוא לשתות קפה +עוגה איתך מודה לך עלהכל אשת חיל של הקידום 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💋💋💋💋💋💋👄👄👄👄
חיים סגל
חיים סגל
19:32 18 Feb 19
Raslan Anwar
Raslan Anwar
21:13 05 Jan 19
מאוד ממליץ אשה אמיצה אמינה שעושה הכול ולא בשביל הכסף בשביל עוד לקוח מרוצה הכסף אצלה זה ענין שולי ביותר תודה לך מלאך
שרון יפרח
שרון יפרח
14:19 13 Dec 18
אתם בידיים טובות אם הגעתם לחן
Tal Blumberg
Tal Blumberg
10:47 06 Nov 18
חן בוארון עורכת דין מקצועית בתחום ישרה ואמינה ממליצה בחום
אוית יעקב
אוית יעקב
20:36 18 Aug 18
אם לא חן הייתי עושה את טעות חיי בקשר להשכרת דירה.
יחס מעולה, אמינה ומקצועית.
ממליץ בחום
Bary Gonio
Bary Gonio
15:55 28 Aug 17
מומלצת בחום !
עורכת דין מובילה בתחומה !
Michael Assido
Michael Assido
16:34 18 Aug 17
Nofar Perets
Nofar Perets
14:21 10 Aug 17
Shahar Shmuel
Shahar Shmuel
07:35 17 Jul 17
Rotem Boaron
Rotem Boaron
21:43 16 Jul 17
Nissan Hason
Nissan Hason
20:45 16 Jul 17
שירות מדהים,הרבה יחס 24/7
אין ספק שהשירות שחוויתי הוא דרך חיים אצלך
תודה!
Orel Ozeri
Orel Ozeri
20:25 16 Jul 17
עו"ד חן בוארון, אחראית, מקצועית ועם יחסי אנוש מעולים!!!
Lilah Elias
Lilah Elias
19:31 16 Jul 17
Kobi Lanziano
Kobi Lanziano
19:27 16 Jul 17
חן בוארון יסודית ומקצועית !!!
לה מדמוזל רותם
לה מדמוזל רותם
07:54 15 Jul 17
js_loader

ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין פינוי בינוי

הליך פינוי בינוי כרוך בקבלת החלטות רבות והוא דורש התנהלות מושכלת וזהירה, 
משום שלכל בחירה יש משמעות כלכלית ומשפטית ענפה. 
כך למשל, מצדם של בעלי הדירות, יש לבחור בקפידה את היזם ולוודא כי הנו בעל ניסיון ואיתנות כלכלית. 
היזם מצדו צריך לבחון היטב האם מדובר בעסקה כלכלית עבורו היות שהוא נושא בעלויות המיזם. 
על כן זקוק כל אחד מן הצדדים, לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית. 
עורך הדין יטפל בכל היבטי העסקה, מן המהותיים ביותר ועד לפרטים הקטנים, 
ישמור על זכויות הלקוח ויפעל למקסם את יעילות הפרויקט ואת הרווח הכלכלי של הלקוח מן המיזם.

השאר פרטים ואחזור אליך בהקדם
או התקשר לטלפון: 050-2230260

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
עוד מאמרים בנושא
מדד תשומות הבניה
מקרקעין ונדל״ן
מדד תשומות הבניה

כל מה שרציתם לדעת על מדד תשומות הבניה למגורים וחששתם לשאול מדד תשומות הבניה למגורים מהווה שקלול של התנודות בעלויות הבנייה של דירות מגורים, הנגרמות

קרא עוד »
עו"ד מקרקעין חן בוארון
קונה או מוכר נכס?
לפגישת ייעוץ צרו קשר
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לפרטים מלאים.
לוגו עו"ד מקרקעין חן בוארון
מייסדת המשרד, בעלת ניסיון עשיר ויכולת מקצועית גבוהה בליווי משפטי בעולמות המקרקעין- נדל"ן והתחדשות העירונית.
לאור ניסיונה המקצועי והידע הנרחב שצברה, עו"ד בוארון מנתחת היטב את המפה הנדל"נית-עסקית ומעניקה פתרונות יצירתיים תוך יושרה מקצועית, אכפתיות, זמינות ויחס אישי לכל לקוח.
מן העיתונות
כתבה על עורכת הדין חן בוארון
כתבה בעיתון השקמה
כתבה בכלכליסט על עו"ד מקרקעין חן בוארון
כתבה מתוך העיתון כלכליסט
כתבה בלוי יצחק על עו"ד נדל"ן חן בוארון
כתבה מתוך לוי יצחק
קבלו במתנה את המדריך
3 הטעויות הקריטיות שעושים רוב רוכשי הדירות ואיך להימנע מהן

*הורדת המדריך מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה