fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

פציעה מונעת ממך לעמוד בתשלום המשכנתא? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור

פציעה מונעת ממך לעמוד בתשלום המשכנתא

פציעות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, אבל ישנן גם פציעות שעלולות להשפיע על כוח העבודה שלך. אלה הפציעות שמחייבות זמן מנוחה ממושך, הרחק מהמשרד או הפעילות העסקית, ובעיקר הרחק מההכנסות שנועדו לכסות על ההוצאות ועל החזר המשכנתא. אם נקלעת למצב כזה חשוב לדעת שיש מה לעשות, ובהחלט אפשר להתמודד עם המצב בצורה יעילה. הנה כמה טיפים לניהול המצב הפיננסי בזמן ההתאוששות.

לפני הכל – כדאי לפנות לבנק

הצעד הראשון, והוא אולי החשוב מכולם, הוא לפנות ישירות לבנק. כדאי לעדכן אותו במצב, להסביר את הסיטואציה הקיימת ולדון יחד בכל האפשרויות העומדות על הפרק. יש סיכוי סביר למדי שיוצעו לך פתרונות שונים, לרבות דחיית תשלומים או קביעת תוכנית שמתאימה בדיוק למצב שלך.

מומלץ לבדוק גם את פוליסת הביטוח

בהנחה שעם נטילת ההלוואה דאגת גם לביטוח משכנתא או חיים, ואולי אף לביטוח אובדן כושר עבודה, זה הזמן לקרוא את האותיות הקטנות. במקרים רבים ניתן למצוא בפוליסות הללו כיסויים שיכולים להתאים למציאות הנוכחית, שבה ההכנסות נעצרו באופן זמני או קבוע. כדאי לבדוק אילו החזרים או כיסויים קיימים כדי לאפשר לך לעמוד בהוצאות השוטפות, ובכלל זה גם בהחזר המשכנתא.

רצוי לתכנן מחדש את ההוצאות וההכנסות

בין אם יש לך תקציב מוגדר ובין אם לא, זה הזמן לתכנן את העוגה ולחלק את ההוצאות וההכנסות לעת הקרובה. כך ניתן לזהות הוצאות שניתן לעצור או לדחות, וגם הכנסות שיכולות להקל על ההתנהלות הפיננסית שלך. נדגיש כי בהחלט יכול להיות שעם בחינת התקציב יתגלו כמה הוצאות עליהן רצוי לוותר, בייחוד הוצאות המוגדרות "מותרות". 

ייעוץ משפטי שיכול לעזור

אחת השאלות החשובות שצריך לשאול דווקא לא קשורה בכלל לבנקאי שלך, או אפילו לתקציב. היא קשורה בפציעה, ובאופן שבו התרחשה. במקרים שבהם מקור הפגיעה הוא פציעת עבודה או רשלנות רפואית, בהחלט ייתכן כי מדובר בפגיעה שיכולה לזכות אותך בפיצוי משמעותי. 

כדי לדעת אם זה אכן המקרה והאם יש לך אפשרות לקבל פיצוי מכובד בגין הנזק שנגרם לך, חשוב לפנות מוקדם ככל האפשר לייעוץ עם עו"ד דיני עבודה או עורך דין רשלנות רפואית. יחד תוכלו לקבוע האם יש עילה לתביעה נגד הגורם האחראי, ולהעריך את הפיצוי הפוטנציאלי. אין ספק שהפיצוי הזה יכול לכסות לא מעט הוצאות רפואיות או הכנסות אבודות, והוא בוודאי יכול לסייע בהחזר המשכנתא שלך.

אקטיביות מעל לכל

אז נכון, פציעות שונות עלולות להשפיע לרעה על ההכנסות שלך, ובהתאם לפגוע גם ביכולת שלך לעמוד בתשלומי המשכנתא והלוואות אחרות. מצד שני, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קושי פיננסי היא לפעול, וכפי שראינו, ניתן לנקוט בצעדים שונים כדי לשנות את המציאות. שוחחו עם הגורמים הרלוונטיים, קבלו ייעוץ משפטי מקצועי ובדקו איזו חלופה יכולה להתאים בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם.

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם