fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד
הזמן לנדלן

איך לייצר הזדמנויות בנדל"ן – עם גיל רוזנברג

עבור אלו שלא מתאים להם להשקיע בבורסה או להשקיע את הכסף באפיקים עם רמת סיכון גבוהה, השקעה בנדל"ן יכולה להיות אידיאלית. בישראל יש לא מעט אזורים בהם ניתן לאתר השקעות מצוינות בנדל"ן, ועם שמירה על מספר כללים, ניתן יהיה למצוא השקעה מניבה וכלכלית עבור המשקיע המתחיל.

השלב הראשוני למציאת הזדמנות בנדל"ן הוא עמידה על תקציב רכישה. חשוב לזכור שאת התקציב מרכיבים באמצעות הון עצמי ומשכנתא. בחישוב התקציב חשוב גם לקחת בחשבון הוצאות נלוות כמו שכר טרחת מתווך, עורך דין, יועץ משכנתאות ושמאי מקרקעין. יתכן כי יש לכלול בחישוב התקציב גם שיפוצים ותיקונים לנכס. כמו כן, כדי לא להיכנס ללחץ תזרימי, עדיף להשאיר גם כסף בצד להוצאות בלתי צפויות. 

לאחר עמידה על תקציב קניית הנכס, השלב הבא הוא ביצוע חקר שוק מעמיק לאיתור אזור ההשקעה. אחת הבעיות הנפוצות שיש למשקיעים מתחילים, היא לבחור את אזור ההשקעה שלהם. חקר שוק למציאת אזור השקעה מבצעים דרך הרגליים. הכרת השוק בו המשקיע מתכוון לשים את כספו, דורשת השקעת זמן ומאמץ. על המשקיע להכין את עצמו מראש לנסיעות ארוכות, כניסה תכופה לאתרים המציעים נכסים למכירה ותשאול סביבת הגרים בנכס על אופי האזור.

כדי ליצור עסקה כדאית מבחינה כלכלית מומלץ לאתר עיר בצמיחה עם פוטנציאל לפיתוח ושגשוג. גיל רוזנברג, הידוע בכינויו "האיש עם הפטיש", מלווה משקיעים ומי שהתעשר מנדל"ן בעשורים האחרונים כתוצאה מהשקעות נבונות, ממליץ להשיג מידע על אזור ההשקעה דרך ביקור במחלקת ההנדסה והתכנון בעירייה. בעירייה ניתן למצוא מידע יקר מפז על תוכניות עתידיות כמו תוכניות חיזוק והתחדשות עירונית וכן הקמת מוסדות חינוך או פארקים. כל אלו יכולים להביא לעליית ערך הנכס באופן משמעותי.

כדי להכיר היטב את אזור ההשקעה גיל גם ממליץ להיעזר במתווך. גיל מסביר כי המתווכים הם אלו שיצליחו לאתר עבור המשקיע את הדירות הטובות והנכסים שמוצעים במחיר מתחת למחיר השוק. מתווך גם יסייע למוכרים והקונים בניהול המשא ומתן. המתווך גם יכול להציל את המוכר והקונה מפיצוץ ופספוס העסקה במצב בו יש מחלוקות שונות בין הצדדים. 

עבור אלו שאין להם את הפנאי לבצע חקר שוק עצמאי, מומלץ להיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון עשיר בהשקעות נדל"ן. משקיעי נדל"ן רבים בישראל מציעים קורסים שונים וחלקם גם מציעים ליווי אישי, אחד על אחד. שירות הליווי של גיל למשל מתחיל בבירור צרכים מדויק של המשקיע, בניית תיק משקיע על פי תקציב, אזור השקעה מועדף וקביעת מטרת הרכישה. בהמשך, גיל בודק יחד עם המשקיע את תוכניות הבינוי באזור ההשקעה ומנתח עם המשקיע את השווקים ואת השכירות הצפויה מההשקעה: "אני מלמד אותם את כל העשייה ואת כל התאוריה אבל מאלץ אותם גם לעשות. יש משימות ואם הם לא עושים אותן  אז לא יכולים להתקדם. זה כמו משחק בשלבים, אי אפשר להתקדם אם לא מסיימים שלב, ככה שבעצם האנשים שלומדים אצלי 'נאלצים' לצאת מאזור הנוחות שלהם וללכת לעשות."

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם