fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

החשיבות של מכוני בקרה בהליך של תמ"א 38

החשיבות של מכוני בקרה בהליך של תמא 38

יש שלל גורמים בענף הבנייה שיש להם חשיבות עליונה והשפעה מכרעת על הענף כולו. מכוני הבקרה נמצאים במקום טוב בראש הרשימה, ויש להם תפקיד מרכזי גם בהליך של תמ"א 38. הם שם כדי לייעל ולשפר את תהליך הבנייה ואת איכותו, ויש להם עוד לא מעט יתרונות. 

האם גם אתם צריכים אותם, אילו בדיקות מתבצעות במכון הבקרה ולמה זה חשוב בכלל? 

למה צריך את זה בכלל?

ההחלטה על הקמתם של מכוני הבקרה קשורה לאירועי עבר, כדוגמת אסון אולמי ורסאי. המטרה מאחוריהם פשוטה וכמעט ברורה מאליה: לוודא שתוכניות הבנייה עומדות בתקנים, ובעיקר שהמבנה צפוי להיות יציב וחזק מאוד, וגם עם רמת איטום גבוהה.

בהליך קבלת היתר לפרויקטים של תמ"א 38 הנושאים האלה חיוניים, ואחד היעדים העיקריים של תמ"א 38 הוא חיזוק המבנה. בהתאם נדרש מהיזמים לערוך בדיקות הרס באמצעות מעבדה מקצועית, צעד שנועד לוודא כי השלד תוכנן היטב, עם יסודות חזקים ועמודים שמסוגלים להתמודד עם העומסים הכבדים. 

אילו בדיקות מתבצעות במכוני הבקרה?

כדי לוודא את תקינות המבנה והשלד, ואת היציבות והחוזק שלהם, נדרשות בדיקות המתבצעות על ידי מכון מחקר מקצועי. הנה כמה מהבדיקות שניתן לבצע דרך מכונים מהסוג הזה:

  • סקר קרקע 
  • מיפוי השלד של המבנה
  • סקירה הנדסית נרחבת, המתייחסת לסוגי התקרה, העמודים, הקירות וכיו"ב
  • בדיקת חוזק הבטון

חשוב להדגיש כי הבדיקות אינן ממוקדות בנקודה מסוימת במבנה, אלא מתבצעות לכל אורכו. זוהי נקודה קריטית, שכן בדיקה מעמיקה ונרחבת מספקת תמונה מלאה, והיא זו שמאפשרת תכנון חכם ויעיל למבנה כולו. בהתאם, ועל בסיס תוכניות המבנה, ניתן לבנות תוכנית מדויקת ומקצועית מאוד לחיזוק המבנה.

היתרונות הבולטים של מכון הבקרה

מכוני בקרה נועדו להבטיח את איכות הבנייה, וכך גם להשפיע על לוחות הזמנים הדרושים לפרויקט ואפילו על התקציב. אלה חלק מהמטרות הבולטות, וכמובן גם חלק מהיתרונות של מכונים אלה, והנה עוד כמה יתרונות שכדאי להכיר:

  • בקרת איכות: מכון הבקרה שם כדי לוודא כי העבודה מתבצעת על פי כל התקנים, ובאיכות גבוהה מאוד. בין השאר נבדקים החומרים ושיטות העבודה.
  • בטיחות מרבית: מכון הבקרה פועל כדי להבטיח כי כל שדרוג וכל חיזוק יתבצע בצורה הטובה והמקצועית ביותר, כך שיוכל לספק מענה אופטימלי בזמן רעידת אדמה, למשל.
  • עבודה מסודרת: הבדיקות הנערכות באמצעות המכון משפיעות במידה רבה לא רק על האיכות אלא גם על לוחות הזמנים, בזכות ההקפדה על תהליך מסודר, יעיל ומדויק.

אולי יעניין אתכם – תמ"א 38 יתרונות מול חסרונות >>

תוצאות מעולות

מעל לכל, השימוש במכוני הבקרה והעבודה עם אנשי המקצוע הטובים ביותר לכל אורך שלבי התהליך, אלה הצעדים שיבטיחו לכם פרויקט מוצלח וברמה גבוהה מאוד. אם חשוב לכם לעמוד בכל התקנות, לחזק את המבנה ולפעול בצורה יעילה וחכמה באמת, מכון בקרה ותיק עם שירות מעולה וצוות מיומן, זה כל מה שאתם באמת צריכים.

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם