fbpx
אייקון אתר חן בוארון עו״ד

מה באמת עושה עורך דין?

מה באמת עושה עורך דין

נדמה שכולנו זקוקים מפעם לפעם לייעוץ משפטי, מכל סיבה שהיא. אנחנו מתכננים לקנות (או למכור) את הנכס, מתלבטים לגבי החוזה שהוצע לנו במקום העבודה החדש או נעזרים בו כדי לנסח הסכם ממון במקרה הטוב, והסכם גירושין במקרה הקצת-פחות-חיובי. כדי להבין קצת יותר לעומק את ההבדל בין עורכי דין שונים, הנה סקירה של תחומי התמחות נפוצים, ומה בעצם עושה כל אחד מעורכי הדין אלה.

לעובדים ולמעסיקים – עורך דין עבודה

עורך דין המתמחה בדיני עבודה למעשה מכיר היטב את חוקי העבודה בישראל, ואת זכויות העובדים. הוא יכול לעבוד עם עובדים או עם מעסיקים, ובין השאר הוא מטפל בחוזי עבודה, הגנה על הזכויות הסוציאליות של העובדים, טיפול בהליכי שימוע ופיטורין, ואפילו הטרדות מיניות במקום העבודה.

חשוב לזכור כי מדובר בתחום מרכזי ומשמעותי מאוד, ועורכי הדין בתחום יכולים לסייע ללקוחות שלהם בדרכים רבות וחשובות. עובדים שאינם מודעים בהכרח לזכויות שלהם יכולים לעמוד על שלהם מול המעסיקים, לדרוש את ההטבות שמגיעות להם ואף לתבוע פיצויים בכל מקרה שנגרם להם עוול. מן הצד השני, מעסיקים יכולים לפעול בצורה מסודרת ונכונה יותר, כדי להימנע מתביעות אפשריות וכן מעבירה על החוק.

לפני ואחרי החתונה – עורך דין משפחה

את עורך הדין המשפחה אנחנו עשויים לפגוש בנקודות זמן שונות לאורך השנים, החל משלב ההכנות לחתונה ועד ליום שאחרי קבלת הגט. לפני הנישואין ניתן להיעזר בעורך הדין להכנת הסכם ממון, והוא שם כדי לסייע גם בכל הנושאים הקשורים להסדרי ראיה, דמי מזונות והסכם גירושין. בנוסף, עורכי דין בתחום המשפחה מטפלים בנושאים הקשורים בצוואות וירושות, רגישים ככל שיהיו.

מי שמתמחה בתחום המשפטים עוזר ללקוחות שלו הן בשלבי ההכנה לקראת החתימה על הסכם הממון או הגט, והן בייצוג משפטי. זוהי דרך טובה להבטיח הגנה מלאה על כל הזכויות שלכם מול בן או בת הזוג, ובוודאי אם תגיעו אל בית המשפט.

נדל"ן פרטי ומסחרי – עורך דין מקרקעין

העסקה הגדולה והיקרה מכולן היא, כמובן, עסקת הנדל"ן. בין אם אתם מוכרים או רוכשים נכס, ואפילו במקרים בהם אתם משכירים (או שוכרים), זהו עורך הדין אליו חשוב לפנות לפני שתעשו כל צעד, כדי לוודא שאתם עושים הכל נכון ועל פי הספר.

נדגיש כי עורכי דין אשר השלימו לימודי משפטים והתמחו בתחום המקרקעין, הם עורכי דין שיכולים לחסוך ללקוחות שלכם הרבה מאוד כסף. הם שם כדי להגן עליכם מפני הונאות נדל"ן, כדי לוודא שכל תנאי החוזה נכונים עבורכם, וגם כדי להציע את הפתרונות היעילים ביותר לטיפול בסוגיות מיסוי ולחיסכון מקסימלי.

שלא נצטרך – עורך דין פלילי

עורך דין פלילי מייצג אנשים אשר הואשמו בעבירות פליליות שונות, לרבות גניבה, סחר בסמים, עבירות אלימות או מין, וכן עבירות הונאה.

אין ספק שמדובר בגורם משמעותי מאוד לכל מי שמואשם בעבירה פלילית. למעשה, עורך הדין שולט היטב ברזי החוק, מכיר את פסקי הדין הרלוונטיים ויכול לסייע בתכנון האסטרטגיה הנכונה ובהכנת ההגנה המשפטית המקיפה והטובה ביותר. חוץ מזה, הוא מייצג את הלקוחות שלו בהליכים משפטיים שונים, לרבות בהגשת ערעורים או בקשות לחנינה.

עבירות תנועה – עורך דין תעבורה

יש עבירות תנועה קלות, כאלה שיובילו לקבלת קנס או כמה נקודות שליליות, אבל יש גם מקרים חמורים הרבה יותר. נהיגה בשכרות, עבירות חוזרות וכמובן מעורבות בתאונה או נהיגה בשלילה, כל אלה מחייבים ליווי מקצועי של עורך דין מומחה. 

עורך דין תעבורה למעשה מעניק ייעוץ משפטי לנהגים אשר הואשמו בעבירות שונות, מייצג אותם בבתי המשפט ויודע כיצד נכון לפעול כדי להפחית את גובה הקנסות, להימנע משלילה ואפילו מעונשי מאסר. הוא מסייע גם בהגשת ערעורים, ניהול משא ומתן עם התביעה ובהגנה על הזכויות שלכם בכל הליך משפטי.

ציר מרכזי במערכת המשפט

מעל לכל, עורכי הדין ממלאים תפקיד חשוב מאוד במערכת המשפטית והחברתית. הם מתמחים בנושאים שונים, ומספקים ללקוחות שלהם ייעוץ ממוקד בתחומים מאוד מסוימים. לכן חשוב כי כל לקוח יבין היטב מי איש המקצוע הטוב ביותר עבורו, ומי יכול לעזור לו להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

אם אתם מחפשים משרד עורך דין מקרקעין מנוסה, צרו קשר ונשמח לעזור.

אהבתם את התוכן? שתפו עם חברים

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram
לליווי משפטי אישי מעו"ד מקרקעין מנוסה
שלחו לי הודעה בוואטסאפ ואחזור אליכם בהקדם!
הירשמו לניוזלטר שלנו
+ קבלו כל חודש את מגזין הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם