fbpx
תל אביב, IL
יול 14, 2024
temperature icon 32°C
עננים בודדים
Humidity Humidity: 53 %
Pressure Pressure: 1006 mb
Wind Wind: 15 mph
Wind Gust Wind Gust: 0 mph
Clouds Clouds: 40%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 4:44 am
Sunset Sunset: 6:48 pm
קרדיט: רותם נמיר פרדס
קרדיט: רותם פרדס נמיר

מהי תכונת האופי החשובה ביותר להצלחה בנדל״ן | פינת מומחה עם רותם נמיר פרדס

שוק הנדל״ן הוא שוק גמיש, יש הרבה גורמים שמשפיעים עליו ולכן הוא משתנה כל הזמן. השקעה שהייתה מאוד ריווחית לפני כמה שנים, תהיה רווחית הרבה פחות עכשיו.

לדוגמא: השקעת נדלן אמורה לשלם את עצמה – ולכן השקעה בדירת יד שניה כאשר הריביות על המשכנתא גבוהות, (נכון להיום – 2024) פחות משתלמת. 

מפני שהשכירות לא תכסה את החזרי המשכנתא וכל חודש צריך להוסיף אלפי שקלים כדי לכסות את ההחזר, דבר היוצר בעיה בתזרים המזומנים החודשי למשפחה.

לאורך השנים שאני עוסקת בנדל״ן ראיתי שאם רוכשים את ההשקעה שמתאימה לתקופה ומצב השוק הקיים באותו הזמן. ובתנאי שמנהלים אותה נכון – אפשר להגיע לתשואות גבוהות של 20% על ההון העצמי.

היום המשקיעים שלי מתמקדים ב3 תחומים רווחים:

  • השקעה בפריסייל עם הון עצמי נמוך
  • השקעה בחו״ל במדינות שהמיסוי נמוך
  • השקעה ביד שנייה באיזור של התחדשות עירונית

בהשקעה נכונה התוצאה היא תשואה של 20% בשנה, מה שאומר שתוך 5 שנים המשקיעים שלי מכפילים את ההון שאיתו נכנסו לעסקה – שווה לכל הדעות 🙂צפו בראיון רותם נמיר פרדס על התכונה החשובה ביותר הנדרשת בעולם הנדלן בתוכנית הרדיו הזמן לנדלן בהגשת עו״ד חן בוארון טרסיוק צפו >>>

יחד עם זאת, יש הרבה משקיעים אחרים שלא מצליחים להגיע לתוצאות הנ״ל… 

נשאלת השאלה: למה?

כדי לעזור גם לכם להצליח, קיבצתי כמה תכונות אופי של משקיעי נדל״ן מצליחים:

קחו בחשבון שהשקעות נדל״ן זה מסע שאתם יוצאים אליו… כל מסע מתחיל בצעד ראשון ואנחנו משתפרים לאורך המסע. 

1. חזון ויכולת ראייה לטווח ארוך:

   השקעות נדל"ן דורשות יכולת לראות את הפוטנציאל העתידי של נכס או אזור. משקיע מצליח חייב להיות בעל חזון ויכולת לחזות מגמות עתידיות בשוק.

כולנו גרים ב״נדל״ן״, בעצם יש לנו ידע נדלני יקר מפז שזמין עבורנו… נקו את הרעשים מסביב ותוכלו להבין בעצמכם האם שכונה מסויימת הולכת להתפתח ולהעלות בערכה – רכשו שם נכסים.

2. סבלנות:

   השקעות בנדל"ן הן לרוב השקעות לטווח ארוך, והן דורשות סבלנות עד שהנכס יעלה בערכו או יתחיל להניב תשואה משמעותית.

זוכרת משקיע שעשה ״טעות״ ורכש נכס במחיר גבוה יחסית… היום זה נשמע מצחיק מפני שהוא חיכה בסבלנות, ולאחר שנה התחיל בבלוק שלו פרוייקט של התחדשות עירונית מה שהעלה את המחיר בחדות ומחיר הרכישה שלו נראה היום זול עד גיחוך. במילים אחרות הוא כבר שילש את ההון העצמי שלו – הסבלנות מאוד משתלמת בנדל״ן.

3. יכולת קבלת החלטות:

   משקיע נדל"ן צריך להיות מסוגל לקבל החלטות מושכלות ובמהירות, במיוחד בשוק דינמי ותחרותי. קבלת החלטות מהירה ומדויקת יכולה להיות ההבדל בין הזדמנות מוצלחת להחמצת עסקה טובה.

לצערי יש לי אין ספור דוגמאות על משקיעים שנמנעו מלקבל החלטת רכישה על דירה במחיר אטרקטיבי והדירה נחטפה ע״י משקיעים אחרים. 

הזווית החיובית היא שתחושת הפיספוס היתה כל כך חזקה אצל אותם משקיעים שאת ההזדמנות הבאה הם כבר לא פיספסו.

4. ניהול סיכונים:

   כל השקעה נושאת סיכונים, ומשקיע מצליח יודע לזהות, להעריך ולנהל את הסיכונים הללו בצורה יעילה. יכולת ניהול סיכונים טובה כוללת הבנה מעמיקה של השוק, בדיקת רקע קפדנית וניהול פיננסי נכון.

רוב המשקיעים חושבים שסיכון מטבתא ביזם או פרוייקט לא טובים דבר שיגרום לכם להפסיד את הכסף. זה אמנם סיכון אחד, אבל יש עוד סיכונים שאנשים לא לוקחים בחשבון כמו למשל: תשלום מיסים גבוהים שיקצצו לכם ברווח, השקעה במיקום לא טוב שלא יעלה בערכו, ניהול כושל של השכרה שיגרום להפסדים גדולים ועוד. הדרך להימנע היא להשקיע כסף ביעוץ טוב שילמד אתכם דבר או שניים שלא ידעתם. ויבנה לכם תוכנית השקעה שמקטינה סיכונים ומותאמת למצבכם.

מיסוי מקרקעין

5. כושר מו"מ:

   יכולת לנהל משא ומתן ולהשיג את התנאים הטובים ביותר היא תכונה חשובה מאוד. משא ומתן מוצלח יכול לשפר את תנאי העסקה ולהגדיל את הרווחים הפוטנציאליים.

לא יודעת למה אבל רוב האנשים מפחדים ממשא ומתן, ת׳אמת גם אני הייתי כזאת בתחילת הדרך. זאת אחת הסיבות שכדאי לכם לקחת ליווי משקיעים, מישהו או מישהי בעלי ניסיון שידעו להשיג עבורכם מחיר טוב.

6. הבנה פיננסית:

   משקיע נדל"ן מצליח חייב להיות בעל ידע והבנה פיננסית טובה. זה כולל הבנה של מימון השקעות, מיסוי, ניהול תזרים מזומנים והערכות שווי.

בוא נגיד שזה לא הדבר הראשון שהייתי מתמקדת בו ויחד עם זאת אפילו אם בהתחלה כל הנושא הפיננסי נראה לכם כמו סינית, תתחילו לקרוא את המדורים הכלכליים, להבין מושגים וכו׳. המידע היום זמין בכל אתר וככל שתלמדו יותר תבינו את החשיבות של עצמאות וחופש כלכלי זה יתן לכם יותר מוטיבציה להתפתח ולהשקיע מתוך ודאות שהידע מעניק.

7. חדשנות וגמישות:

   היכולת להסתגל לשינויים בשוק ולמצוא פתרונות יצירתיים היא קריטית. שוק הנדל"ן משתנה כל הזמן, ומשקיע מצליח צריך להיות גמיש ולהתאים את עצמו לשינויים בצורה מהירה.

לדוגמא, רוב האנשים מוכרים את הדירה שלהם בצורה המסורתית דרך מתווך. אבל כיום קיימות עוד אפשרויות למכירה שהיא הרבה יותר מהירה וגם הרבה יותר רווחית, למשל מכירה דרך מכרז.

8. התמדה ונחישות:

   הצלחה בנדל"ן דורשת התמדה ונחישות. לעיתים התהליך יכול להיות ארוך ומאתגר, וצריך להיות נחוש להמשיך ולהתמודד עם הקשיים עד להשגת המטרות.

כאשר שואלים אותי מה סוד ההצלחה שלי? אני תמיד אומרת, התמדה! אם הייתי מתייאשת בכל מכשול או בעייה כבר ממזמן הייתי עוזבת את התחום. אני לא אומרת שזה קל אבל עם קצת גמישות ורצון למציאת פתרון – אפשר להצליח ובגדול! 

9. יכולת ללמוד ולהתפתח:

   השוק כל הזמן משתנה, ומשקיע נדל"ן מצליח תמיד ממשיך ללמוד ולהתעדכן במגמות החדשות, בטכנולוגיות ובחידושים בתחום.

במילים אחרות מי שתקוע – מפסיד! זה נשמע ניו איג׳י ולא שייך לנדלן. אבל זאת נקודה חשובה ומאוד משמעותית להצלחה.

אני אמנם גרה בפרדס חנה וכמעט כולם עוסקים בהתפתחות אישית… ויחד עם זאת אם תסתכלו על אנשים מצליחים בכל העולם בכל תחום הם כולם עברו תהליך של התפתחות אישית. יתרון נוסף הוא שהתפתחות אישית מייצרת לנו קשרים חדשים במוח ששומרים עלינו צעירים.

רקע לאתר עו״ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק

10. יחסי אנוש טובים:

בנדל"ן, קשרים אישיים הם חלק חשוב מאוד מההצלחה. יכולת לבנות ולתחזק מערכות יחסים מקצועיות עם מתווכים, יזמים, קבלנים, יועצים ושוכרים יכולה להוביל להזדמנויות השקעה טובות יותר ולעסקאות מוצלחות יותר.

רבים האנשים שניסו להשקיע ונפלו רק בגלל שלא הצליחו לשלוט בעצמם ורבו עם הסובבים איתם, תזכרו שכל מי שבא אתכם במגע הם דבר ראשון בני אדם ולא תמיד יש להם ״ימים טובים״. לפעמים המציאות מכריעה גם אותם והם נתנו לכם יחס רע שהוא ממש לא באשמתכם.

המטרה שלשמה באתם צריכה תמיד להיות במקום ראשון, אם אתם תצליחו לבוא עם חיוך ולגרום לאותם אנשים לתת לכם את השירות הכי טוב – אתם הרווחתם. 

גם בנושא יחסי האנוש עם השוכרים הרבה משקיעים נופלים… נסו לראות גם את הצד שלהם ולהתייחס אליהם בנעימות ותקבלו בחזרה את אותו היחס.

המלצה שלי, כדי לייצר שינוי עוצמתי וחזק, בהתחלה בחרו רק סעיף אחד שאתם מרגישים שהוא הכי קל עבורכם ליצור בו שינוי  ואז התקדמו לסעיף הבא ברשימה.

אני רואה שזה עובד למשקיעים אחרים בטוחה שיעבוד גם עבורכם.

רותם נמיר פרדס, נדלניסטית בקרו ב-אתר

אפשר לקבוע פגישה טלפונית ראשונית בלחיצה כאן ורק לבחור מתי הכי נוח לך .

הצטרפו גם לקבוצת הפייסבוק, מבשלים נדל״ן

שיתוף מאמר

חיפוש

עקבו אחרינו ברשתות

כתבות ממולצות

מעונינים לקבל את כל החדשות החמות והעדכונים בעולם הנדל״ן ישירות אליכם?

השאירו פרטים וקבלו את כל העדכונים הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר אליכם לנייד!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

כתבות ממולצות

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם