fbpx
תל אביב, IL
יול 14, 2024
temperature icon 31°C
עננים בודדים
Humidity 54 %
Pressure 1006 mb
Wind 12 mph
Wind Gust Wind Gust: 0 mph
Clouds Clouds: 40%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 4:44 am
Sunset Sunset: 6:48 pm
קרדיט: ליאור שרון
קרדיט: ליאור שרון

איחוד הלוואות צעד לחיים כלכלים בריאים יותר | פינת מומחה ליאור שרון

בעולם המודרני, קל מאוד להיכנס למעגל ההלוואות. התחייבות כאן, תשלום שם, והנה פתאום מוצאים את עצמנו משלמים מספר הלוואות חודשיות שמצטברות לסכום משמעותי. וזה גלגל שלא נגמר, אנחנו לוקחים הלוואה כדי שיעזור בכלכלה החודשית ועוד הלוואה ועוד הלוואה, כל הלוואה שלוקחים ההחזר החודשי הולך ותופח. רבים מאיתנו מכירים את התחושה המלחיצה של "להיחנק" כלכלית – תחושה של אי יכולת לעמוד בהוצאות השוטפות בשל החזרים גבוהים מדי. אך יש דרך להיחלץ מהמועקה הזו: איחוד הלוואות דרך מישכון נכס(משכנתא).

מהו איחוד הלוואות?

נכון לכתיבת כתבה זו ישנה הוראת שעה מבנק ישראל שכדאי לנצל אותה, מישכון הנכס עד 70% או עד 200,000 ₪ למטרת פירעון הלוואות וזה עד סוף שנת 2024. איחוד הלוואות הוא תהליך שבו לוקחים מספר הלוואות קיימות ומאחדים אותן להלוואה אחת. כאשר מדובר על איחוד הלוואות דרך מישכון נכס, הכוונה היא להשתמש בנכס קיים, לרוב דירה או בית, כבטוחה להלוואה החדשה. במילים פשוטות, משתמשים בערך הנכס כדי לקבל הלוואה בסכום שיכסה את כל ההלוואות הקיימות, ובכך להפחית את ההחזר החודשי הכולל.

מחזור משכנתא יחד עם הלוואות נוספות:

משכנתא היא לרוב ההלוואה הגדולה ביותר שיש למשפחה. עם השנים, יכולים להיווצר תנאים כלכליים משתנים, ריביות משתנות והזדמנויות פיננסיות חדשות. מחזור משכנתא הוא לרוב תהליך שבו משפרים את תנאי ההלוואה הקיימת. כאשר משלבים זאת עם איחוד הלוואות נוספות, ניתן להשיג החזר חודשי נמוך יותר באופן משמעותי. הרעיון הוא לפשט את ההתחייבויות הפיננסיות וליצור תכנית תשלומים מסודרת וברורה.

היתרונות של איחוד הלוואות דרך מישכון נכס:

1. הפחתת ההחזר החודשי: איחוד ההלוואות לתוך משכנתא חדשה עם ריבית נמוכה יותר יכול להפחית בצורה משמעותית את ההחזר החודשי.

2. פשטות ניהולית: במקום להתמודד עם מספר הלוואות ותשלומים, מתרכזים בהחזר חודשי אחד. זה מקל על הניהול הפיננסי השוטף.

3. שיפור תזרים המזומנים: הורדת ההחזר החודשי מאפשרת להחזיק יותר כסף נזיל בחשבון הבנק, מה שמקל על ניהול ההוצאות השוטפות והתוכניות לעתיד.

4. תנאים משופרים: מחזור המשכנתא מאפשר להתאים את תנאי ההלוואה לתנאים כלכליים עכשוויים, לרבות ריבית נמוכה יותר ותקופת החזר מותאמת.

תהליך איחוד ההלוואות: צעדים ראשונים

אצלינו ב- EasyGo הצעד הראשון בתהליך הוא להעריך את שווי הנכס הקיים + לאמוד את יכולת ההחזר וההכנסות של בני הזוג. לאחר מכן, יש לבדוק את סך ההלוואות הקיימות כולל את המשכנתא ואת ההחזרים החודשיים הנוכחיים, אגב בדיקה זו אצלינו היא ללא עלות, בבדיקה זו אנחנו נוכל לדעת איך אפשר לעזור ללקוחות בהבראה כלכלית, במידה ומצאנו לנכון שאפשר לעזור, לחסוך כל חודש אלפי שקלים אז אנחנו קובעים פגישה מסודרת. אגב שכ"ט אצלינו זה על סמך הצלחה בלבד ורק לאחר קבלת הכסף לעובר ושב, כדי לא להכביד על הלקוחות.

חזרה לחיים כלכליים בריאים:

היתרון המשמעותי של איחוד הלוואות דרך מישכון נכס הוא ההזדמנות לחזור למסלול כלכלי בריא. השקט הנפשי שמתקבל מהידיעה שיש לכם שליטה על התחייבויות שלכם, ושאינכם נמצאים במעגל אין-סופי של תשלומים, הוא עצום.

מעבר לכך, איחוד ההלוואות מספק הזדמנות לייצר תכנית כלכלית חדשה למשפחה. ניתן לתכנן חופשה, להשקיע בלימודים לילדים או אפילו להתחיל לחסוך לעתיד – כל זאת בידיעה שההתחייבויות הכלכליות מסודרות ומוגדרות.

דוגמא למשפחה שחסכנו להם אלפי שקלים:

משפחת ניאזוב היא דוגמה טובה למי שיכולה ליהנות מאיחוד הלוואות דרך מישכון נכס. הזוג  ניאזוב,  בני 40, הגיעו אלינו לאחר שהם מתמודדים עם מספר הלוואות שנלקחו לצרכים שונים: הלוואה לרכב חדש, הלוואה לשיפוץ הבית, הלוואה שנלקחה למימון טיול משפחתי לפני 3 שנים, לאחרונה לקחו עוד הלוואה, כי לא עמדו בהחזר החודשי הכבד ונכנסו למינוס בעו"ש. כל חודש הם מוצאים את עצמם משלמים סכום מצטבר של 6,800 שקלים בהחזרים, בנוסף למשכנתא של 4,000 שקלים.

בסיוע שלי משפחת ניאזוב החליטה למחזר את המשכנתא שלהם ולהוסיף את יתר ההלוואות להלוואה אחת, תוך מישכון ביתם ששוויו 2 מיליון שקלים. ההלוואה החדשה בריבית נמוכה יותר הובילה לכך שההחזר החודשי הכולל ירד ל-5,500 שקלים בלבד. התוצאה: במקום החזר חודשי של כ- 10,800 ₪, הם מחזירים 5,500 ₪ – חיסכון של יותר מ- 4,000 ₪ בכל חודש.. זה מקנה שיפור משמעותי בתזרים המזומנים החודשי, שקט נפשי כלכלי ויכולת להתחיל לחסוך לעתיד.

לסיכום:

איחוד הלוואות דרך מישכון נכס(משכנתא) הוא כלי עוצמתי שמאפשר להחזיר את השליטה על החיים הפיננסיים. הפחתת ההחזרים החודשיים, פשטות ניהולית ושיפור תזרים המזומנים הם רק חלק מהיתרונות שמביאים לשיפור משמעותי באיכות החיים. אז אם גם אתם מרגישים את הלחץ הכלכלי, שקלו את הצעד הזה – הדרך לחיים כלכליים בריאים מתחילה בהחלטה אחת חכמה ושיחת טלפון אלינו.

טל׳ משרד: 1-700-700-759

פלאפון אישי של ליאור שרון הבעלים לשאלות: 053-600-20-60

שיתוף מאמר

חיפוש

עקבו אחרינו ברשתות

כתבות ממולצות

מעונינים לקבל את כל החדשות החמות והעדכונים בעולם הנדל״ן ישירות אליכם?

השאירו פרטים וקבלו את כל העדכונים הנדל״ן עם החדשות החמות ביותר אליכם לנייד!

*הרשמה למגזין מהווה אישור להצטרף לרשימת התפוצה של משרד עורך דין נדל"ן חן בוארון

כתבות ממולצות

תפריט

איתכם לאורך כל הדרך.

ליווי משפטי מקצועי בקניית / מכירת דירה יכול לחסוך הון.

לשאלות ופרטים נוספים, שלחו לי הודעה בוואטסאפ!

עו''ד מקרקעין חן בוארון טרסיוק
בואו נדבר על העסקה שלכם